• Ahoj škôlka!
     • Ahoj škôlka!

     • Milé naše deti i rodičia, 

       

      všetkých Vás srdečne pozývame k stráveniu spoločného popoludnia na školskom dvore našej malej rodinnej súkromnej biligválnej materskej školy na už tradičnom podujatí Ahoj škôlka. Spoločne si zasúťažíme, spoznáme sa, porozprávame sa. Pripravené bude aj chutné občerstvenie v podobe výbornej fazuľovice, ktorú pre nás pripravia naši oteckovia. 

      Stretneme sa: 

      Dňa: 29.9.2023 o 15:30

      Kde: Školský dvor SMŠ ORTEA

      Čo priniesť: dobrú náladu, chuť súťažiť a ak by mali maminky chuť a čas niečo upiecť, dobrým koláčikom sa určite všetci, hlavne tí naši najmenší, určite potešíme. :-)

     • Novinky vo výchovno-vzdelávacom procese od 09/2023

     • SMŠ ORTEA nie je iba taká obyčajná materská škola...Záleží nám na tom, aké kvalitné vzdelanie naše deti dostávajú. Pani učiteľky neustále na sebe pracujú, vzdelávajú sa, prichádzajú s novými nápadmi, aby svojim deťom mohli ponúknuť to najlepšie zo seba...

      Aj preto od septembra 2023:

      🤩spúšťame bilingválne anglicko-slovenské vzdelávanie

      🤩i naďalej vyučujeme angličtinu hravou metódou Helen Doron English

      🤩zavádzame Hejného matematiku do výchovno-vzdelávacieho procesu

      🤩prichádzame so základmi čítania podľa D.B.Eľkonina

      🤩pribúda krúžok detskej jogy

     • Týždeň splnených želaní v SMŠ ORTEA

     • Deň detí sa v našej materskej škole neoslavuje len 1.6., ale rovno celý týždeň. Tento týždeň už tradične nazývame týždňom splnených želaní. Veď posúďte sami, či toto všetko nie sú krásne detské sny: 

      V pondelok sme navštívili blízku cukráreň. Zmrzlina tiekla potom, a to doslova. :-) Pusinky ozmrzlinkované, jazýčky farebné, pršteky polepené...ale tá radosť a spokojnosť na nezaplatenie :-)

      V utorok si naši drobci mohli vybrať, čo si dajú na desiatu. Samozrejme, s nejakými pravidlami - zjedol sa najskôr chlebík, šunka, syry, zeleninka, ovocie a potom si mohli pochutnať aj na pochutinách podľa svojej preferencie - koláčiky, tyčinky, a privreli sme oko, aby si mohli dať aj kúsok chipsov. Veď predsa oslavovali svoj sviatok a piknikovali na školskom dvore s diskotékou. :-)

      V stredu sa u nás hľadal rozprávkový poklad. Pomocou hádaniek a malých úloh všetci nakoniec svoj poklad našli a spokojní si ho odnášali domov :-)

      Vo štvrtok sa pre zmenu športovalo. Veď v zdravom tele prebýva predsa zdravý duch. Súťažili v 4 disciplínach a naučili sa aj škôlkarsku hymnu.Všetky deti boli nesmierne šikovné, takže si vybojovali medaily a všetci vyhrali k svojmu sviatku aj malý darček od svojej milovanej škôločky. 

      Piatok vyvrcholil návštevou bublinára s jeho bublinkovou šou. Svojimi vtipmi nás pán bublinár veľmi pobavil a vyrábal nádherné malé i veľké bubliny. Na záver aj nám dovolil zahrať sa na bublinárov.  

      Veríme, že si naše deti týždeň splnených želaní parádne užili. Pani učiteľky i tety prevádzkové ho pre ne organizovali s veľkou láskou a nasadením. 

    • Kompostér Jurko
     • Kompostér Jurko

     • Do SMŠ ORTEA zavítal hovoriaci kompostér Jurko, ktorý našim deťom interkatívne predstavil kompostovanie. Deti sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o tom, ako kompost založiť, čo do kompostu patrí a čo nie, čo je na kompostovanie potrebné, aké živočíchy a mikroorganizmy kompostovaniu pomáhajú, že výsledkom kompostovania je kompost, ktorý sa používa ako parádne hnojivo pre rastliny a stromy. Dokonca nás kompostér Jurko naučil aj kompostovaciu pesničku. :-)

    • Fidlikanti v SMŠ ORTEA
     • Fidlikanti v SMŠ ORTEA

     • 18.5.2023 nám svojim spevom, tancom a predstavením najrôznejších hudobných nástrojov spríjemnili Fidlikanti. Naučili sme sa veľa nového o hudobných nástrojoch, už vieme čo je to koncovka, drumbľa, fujara, cimbal, z čoho sa vyrába sláčik, spievali sme s nimi detské ľudové  piesne, hádali sme hudobné hádanky, na niektorých nástrojoch sme si zahrali, cvičili sme čapáš i klobúkový tanec. Veselo nám s nimi bolo. :-) 

    • Deň rodiny v SMŠ ORTEA
     • Deň rodiny v SMŠ ORTEA

     • Príďte s nami prežiť príjemné rodinné popoludnie pri príležitosti dňa rodiny.

      Milí rodičia, 

       

      srdečne Vás pozývame na druhý ročník Dňa rodiny v našej škôlke, ktorý sa uskutoční dňa 18.5.2023 v čase 15:30 - 17:00 na školskom dvore. Pri tejto príležitosti si naše deti pre Vás z lásky pripravili vystúpenie. Pani učiteľky sa postarajú o súťažné disciplíny, kde maminky, ockovia a detičky predvedú svoju šikovnosť a obratnosť. Po náročnm výkone bude pre Vás pripravené aj malé občerstvenie. 

      Tešíme sa na spoločne strávený čas v príjemnej rodinnej atmosfére. 

    • TESCO GRANT - Ďakujeme za podporu v hlasovaní
     • TESCO GRANT - Ďakujeme za podporu v hlasovaní

     • Priatelia, ďakujeme za podporu v hlasovaní v Tesco grante. Ide o prvý grantový projekt, do ktorého sa naše mladučké o.z. ORTEÁČIK zapojilo. Vďaka Vašim hlasom sme skončili na krásnom druhom mieste a získali tak 600 Eur na podporu kultúrnych a vzdelávacích aktivít v našej SMŠ ORTEA. Ešte raz vďaka za všetky hlasy, ktoré ste nám venovali.

    • Spojme sa v našej škôlke
     • Spojme sa v našej škôlke

     • projekt občianského združenia ORTEÁČIK v 12. edícii programu TESCO “Vy rozhodujete, my pomáhame“

      Milí naši rodičia a priaznivci.

       

      S radosťou Vám oznamujeme, že náš trojgeneračný projekt „Spojme sa v našej škôlke“ bol v 12.edícii programu Tesco “Vy rozhodujete, my pomáhame“ zaradený hodnotiacou komisiou medzi tri najlepšie v regióne! Týmto projektom by sme radi prepojili 3 generácie - deti, rodičov a seniorov z našej obce, pretože veríme, že si môžu byť navzájom veľkým prínosom - čo sa týka poznania, kultúry, tradícii, vzájomnej prítomnosti.

      Našim projektom by sme radi prepojili aktivity našej MŠ s miestnym klubom dôchodcov. Radi by sme našim deťom priblížili hodnotu, ktorá je pre nás všetkých ukrytá v múdrosti a skúsenostiach seniorov. Malo by sa tak diať vďaka spoločným aktivitám, ktoré budú prebiehať počas 6 mesiacov v MŠ, prípadne mimo nej: Marec -Čítaj mi babička/deduško, Apríl - Tvorivé veľkonočné dielne, Máj - Spoločne letom svetom, Jún -Škôlkarská olympiáda, Marec- August Babička/deduško, poď sa so mnou hrať!

      Postúpili sme do druhého kola, v ktorom budú o podpore nášho projektu rozhodovať zákazníci predajní TESCO v našom regióne.

      Ako? Je to celkom jednoduché. 

      Každý zákazník, ktorý od 16.januára do 12.februára 2023, nakúpi v ktoromkoľvek obchode spoločnosti Tesco, dostane po zaplatení jeden hlasovací žetón. Žetón vhodí do hlasovacieho boxu A, B alebo C projektu, ktorý chce podporiť. Projekty s najväčším počtom hlasov od zákazníkov získajú v jednotlivých regiónoch podporu vo výške 1300 eur na realizáciu aktivít v priebehu mesiacov marec 2023 až august 2023.

       

      Prosíme, nakúpte v TESCU a podporte nás! Každý hlas sa počíta!

    • 1. Ples rodičov a priateľov SMŠ ORTEA
     • 1. Ples rodičov a priateľov SMŠ ORTEA

     • Vážení rodičia a priatelia našej SMŠ, 

       

      srdečne Vás pozývame na 1. ples rodičov a priateľov SMŠ ORTEA, ktorý sa uskutoční dňa 11.2.2023 o 19:00 v Kultúrnom dome vo Hviezdoslavove. Do tanca nám zahrá DJ Junis a o zábavu sa postará aj hosť večera MAFIA CORNER. V cene vstupenky je zahrnutý prípitok, večera, teplý polnočný bufet, káva, 1 fľaša vína a 1 fľaša minerálky na dve osoby. Rezervácia vstupeniek na t.č. 0903 510 178 alebo na info@lovelystars.sk.

       

      TEŠÍME SA NA SPOLOČNÚ ZÁBAVU!!!

       

      Zároveň Vás chceme osloviť s možnosťou prispieť do tomboly cenou (darčekovou poukážkou, službou, vecnou cenou). Potesí nás akákoľvek maličkosť. Celý výťažok z plesu a tomboly bude venovaný OZ ORTEÁČIK na financovanie kultúrnych a vzdelávacích aktivít v našej materskej škole. Samozrejmosťou je propagácia všetkých darcov na našej webovej a facebookovej stránke, ako aj na tabuli darcov počas trvania plesu. 

    • Angličtina v SMŠ Lovely Stars
     • Angličtina v SMŠ Lovely Stars

     • V SMŠ Lovely Stars sa špecializujeme na rozšírenú výučbu angličtiny metódou Helen Doron English. Na hodinách angličtiny si každé dieťa nájde svoju obľúbenú aktivitu. Spievame, tancujeme, kreslíme, hráme sa, pozeráme rozprávky, bádame, tvoríme...robíme všeličo možné aj nemožné a máme pri tom kopec zábavy....Ako vyzerá výučba angličtiny v našej MŠ? Pozrite si naše videjko a zistite, ako nám je spolu fajn... 🙂

     • Pestrofarebný škôlkarsky svet v Lovely Stars

     • Vítajte  v našom pestrofarebnom svete. Ak Vás zaujíma, ako trávime čas s našími deťmi v našej škôlke, pozrite si video, ktoré Vám predstaví aspoň v skratke rôznorodosť aktivít, ktoré máme každý deň pre ne pripravené. Spolu sa hráme, vzdelávame,  spievame, recitujeme, tancujeme, bádame, využívame moderné technológie, učíme sa poznávať okolitý svet.

    • Vyrezávanie tekvíc
     • Vyrezávanie tekvíc

     • Milé naše deti, milí rodičia,

       

      dovoľte nám pozvať Vás na druhý ročník vyrezávania tekvíc v SMŠ Lovely Stars. 

      Kedy: 26.10. 2022 v čase od 15:15 - 17:00

      Kde: školský dvor SMŠ Lovely Stars

      So sebou si prineste hlavne dobrú náladu, fantáziu, ostré nožíky a lyžice na dlabanie. Tekvičky a malé občerstvenie budú pre Vás pripravené.

       

      Tešíme sa na spoločné stretnutie!

    • Svetový deň mlieka v SMŠ ORTEA
     • Svetový deň mlieka v SMŠ ORTEA

     • Dňa 28.9.2022 sme sa aj my v našej škôlke zapojili do Svetového dňa mlieka. O mliečku sme si rozprávali, mliečko sme pili a dokonca sme ho zapojili aj do našich vyučovacích aktivít. 

      Zahrali sme sa na mliekáreň a rozvážanie mlieka k zákazníkom. Precvičili sme si pri tom matematiku - určili sme rovnú, krivú cestu, dlhšiu i kratšiu cestu, počítali litre odvezeného mlieka. :-) Áno,aj takto tvorilo a hravo sa dá využiť mlieko :-)

    • Ahoj, škôlka!
     • Ahoj, škôlka!

     • Milé naše deti a rodičia!

      V piatok 23.9.2022 sa na našom školskom dvore uskutočnil prvý ročník zoznamovacej akcie "Ahoj, škôlka". V príjemnej rodinnej atmosfére sa stretli pedagogickí i nepedagogickí zamestnanci SMŠ ORTEA s deťmi a ich rodičmi, aby spoločne strávili zopár chvíl pri súťažiach, skvelom jedle a družných rozhovoroch. 

       

      S deťmi súťažili oteckovia pri kotúľaní polienka či veľkej uhorky a mamičky a ich detičky si potrápili hlavičky pri logickej triediacej hre. Víťazom bol každý, kto si súťaž užil. 

      Po súťažiach sme si vychutnali výbornú fazuľovicu, ktorú pre nás prichystali Oliverkov a Evičkin ocko. Aj mamičky našich drobcov prispeli chutnými dobrotami k výdatnému občerstveniu.

      Ďakujeme všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k organizácii tejto milej rodinnej akcie a ďakujeme aj našim rodičom a ich drobcom za hojnú účasť!

     • Kurz prvej pomoci má už 5 zamestnancov

     • V Lovely Stars chceme byť pripravení pohotovo pomôcť našim drobcom v prípade núdze, preto sa 16.7.2022  tri dievčatá z tímu SMŠ Lovely Stars zúčastnili kurzu prvej pomoci, ktorý sa konal pod záštitou MO SČK Hviezdoslavov. Veríme, že to nebude nutné, no v prípade potreby je v súčasnosti už päť zo šiestich zamestnancov SMŠ Lovely Stars pripravených pomáhať našim deťom v krízových situáciách.

    • Letné prázdniny
     • Letné prázdniny

     • Milí naši rodičia, 

       

      Keďže sme škôlka s celoročnou prevádzkou, vrátane školských prázdnin, sme podľa Vyhlášky MŠ SR č. 306/2008 Z. z. o materskej škole v znení vyhlášky MŠ SR č. 308/2009 Z. z povinní uzatvoriť prevádzku našej škôlky aspoň na obdobie 2 týždňov z dôvodu sanitácie priestorov materskej školy.

       

      Udeje sa tak v avizovanom období 25.7. 2022-7.8.2022. 

       

      Toto obdobie využijeme na maľovanie, dezinfekciu a veľké upratovanie priestorov škôlky. 

       

      Pre naše deti budeme späť od druhého augustového týždňa, t.j. od 8.8.2022.

    • Tanečná besiedka
     • Tanečná besiedka

     • Vážení rodičia,

       

      Srdečne Vás pozývame na besiedku tanečného krúžku,

       

      ktorá sa uskutoční v utorok 28.6.2022 o 15:15 v triede Sovičiek SMŠ Lovely Stars.

       

      Na Vašu účasť sa tešia deti z tanečného krúžku a pani lektorka Katka.

    • Veľkonočné tvorivé dielničky
     • Veľkonočné tvorivé dielničky

     • V pondelok 11.4.2022 sa na našom škôlkovom dvore uskutočnil prvý ročník Veľkonočných tvorivých dieľničiek, ktorých sa zúčastnili takmer všetky naše deti spolu so svojimi rodičmi a súrodencami. Naši šikovníci si za asistencie svojich maminiek, ockov a súrodencov vymaľovali veľkonočné vajíčka a vyrobili si zajačikové košíčky, ktorými si vyzdobili svoje domovy počas veľkonočných sviatkov. Ďakujeme všetkým zúčastneným za príjemnú rodinnú atmosféru. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník veľkonočných tvorivých dielničiek. 

    • Týždeň splnených želení v SMŠ Lovely Stars
     • Týždeň splnených želení v SMŠ Lovely Stars

     • Máme za sebou týždeň plný úžasných aktivít pri príležitosti Medzinárodného dňa detí, ktorým sme oslávili sviatok (nielen) našich detí. Prežili sme spolu už druhý ročník Týždňa splnených želaní..

      V rámci neho sme sa v pondelok spoločne vybrali na zmrzlinový výlet. Prvotné sklamanie, že musíme cupkať po svojich a nečaká nás veľký autobus, sa premenilo na radosť a šťastné úsmevy pri pochutnávaní si na sladkom, chladivom potešení podľa vlastného výberu.

      V utorok sme pre deti pripravili kráľovský piknik na našom školskom dvore. Formou bufetových stolov si mohli vybrať chlebík s nátierkou, šunkou, zeleninku, croissanty, koláčiky, sušienky, či sladké ovocie. Samozrejme všetko pod dohľadom pani učiteliek, aby ich neboleli brušká. Drobcom na vzduchu, samozrejme, veľmi chutilo. Po pikniku sme si spravili diskotéku priamo na školskom dvore s našou roztomilou roztlieskavačkou - pani učiteľkou Sandy. 😊

      Streda – Deň detí – sa u nás niesla v športovom duchu. Vo veľkom sa u nás súťažilo. Deti si zmerali svoje sily a šikovnosť v detskom štvorboji. Súťažilo sa v disciplínach ako naberačkové prenášanie loptičiek, lezenie tunelom, slalomový beh vo dvojici a chvostíková naháňačka. Keďže všetky deti boli nesmierne šikovné, odniesli si domov medaily, diplomy a darčeky.

      Vo štvrtok sme sa opäť zabávali vo veľkom štýle. Prišiel nás do škôlky totiž navštíviť Zahrajko zo Spievankova. Aj keď najskôr zablúdil, nakoniec nás predsa len našiel a parádne to u nás roztočil. Roztancoval deti i pani učiteľky. 😊

      Týždeň splnených želaní sme zakončili piatkovou oslavou Lujzičkiných a Matúškových štvrtých narodenín. Ako je u nás zvykom, pochutnali sme si na výbornej torte, potešili sme oslávencov narodeninovými darčekmi, zatancovali si na diskotéke a pani učiteľka Monika každému vyrobila z balóna to, čo si zaželal.

      Týždeň splnených želaní je síce za nami, no čaká nás ešte kopec letných aktivít a zábavy, na ktoré sa už teraz všetci tešíme.

    • Výlet do knižnice v Šamoríne
     • Výlet do knižnice v Šamoríne

     • Dňa 14.3.2022 sme sa vybrali na výlet veľkým autobusom do kráľovstva všetkých kníh. Hádajte, kde sme zavítali...?

      Ako sme už avizovali, v pondelok sme boli na výlete parádnym autobusom. Zašli sme sa pozrieť do šamorínskej knižnice, aby sme našim deťom aj takýmto sposobom sprostredkovali svet rozprávok, o ktorých sme si hovorili minulý týždeň. Milá teta knihovníčka Erika nás previedla knižnicou, porozprávala nám o knižkách, o tom ako knižnica funguje, povedala nám rozprávku zo zázračného kufríka o Škorcovi Calvinovi a mohli sme si knižky i my "prečítať"...